Nuo ko pradėti, jei įtariate, kad artimam žmogui Alzheimeris?

Pamiršote ko atėjote į kambarį. Kartais tarsi užkliūva geriausio draugo vardas. Jei tik retkarčiais nerandate, kur padėjote raktą ir piniginę, tai dar nėra ligos požymiai. Tačiau jei laikrodį palikote šaldytuve, o nuolatinis užmaršumas trukdo dirbti ir ilsėtis, reikia kreiptis į specialistus. Nuo ko pradėti?

Pirminiam diagnostikos procesui galite pasirinti du variantus.

PIRMAS VARIANTAS

  1. Asmenį, kuriam įtariate Alzheimerio ligą registruojate pas šeimos gydytoją;
  2. Šeimos gydytojas, įvertinęs paciento sveikatą, išrašo siuntimą pas neurologą;
  3. Gydytojas neurologas paskiria reikalingus tyrimus nustatyti ligai (kraujo tyrimai, kompiuterinė tomografija ir kt.)
  4. Pagal atliktus tyrimus, gydytojas neurologas atmeta arba patvirtina diagnozę, esant reikalui, paskiria gydymą.

ANTRAS VARIANTAS

  1. Asmuo, kuriam įtariame kad gali būti prasidėjusi Alzheimerio liga tiesiogiai kreipiasi į Psichikos sveikatos centrą pas gydytoją psichiatrą. Siuntimas nereikalingas. Būtina išankstinė registracija (registruoti gali artimasis). Gydytojas psichiatras nustatys diagnozę, paskirs gydymą.

Paprastą testą vyresnio amžiaus žmonėms, turintiems pažinimo sutrikimų, medikai siūlo atlikti ir namuose. Paprašykite savo artimąjį nupiešti laikrodį ir reikiamose vietose išdėstyti valandas žyminčius skaičius. Po to, kai bus nupieštas apskritimas ir skaičiai reikiamose padėtyse, paprašykite, nupiešti rodykles, rodančias, pvz. 15 minučių po 14 val.

Po bala skirkite už kiekvieną teisingą veiksmą: už nupieštą uždarą ratą, tinkamose vietose išdėstytus skaičius,  visus 12 tiksliai pažymėtų skaičių, tam skirtose padėtyse nupieštas rodykles. Jei artimasis surinko mažiau nei 4 taškus, reikėtų kreiptis į gydytoją dėl detalesnio ištyrimo. Šis trumpas testas nėra Alzheimerio ligos diagnozavimo pagrindas, bet jis gali būti naudingas nustatant, ar reikia detaliau ištirti žmogų.

Visi kontaktai, būtini siekiant gauti pagalbą yra mūsų svetainės dalyje
APIE ALZHEIMERIO LIGĄ SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PASLAUGOS arba SOCIALINĖS PASLAUGOS

No Comments Yet.

Leave a comment