Apie mus

Projekto „AŠ ESU ČIA“ koncepcija

Logo As esu Cia
Mes esame iš esmės paprasti žmonės, turintys tuos pačius poreikius - jaustis savo vietoje, būti pripažinti ir mylimi. Tol, kol mes laikysime savo negalią tragedija, mūsų gailėsis. Tol, kol mes gėdinsimės to, kas mes esame, mūsų gyvenimas bus laikomas nenaudingu. Tol, kol mes tylėsime, kiti mums sakys, ką daryti (Adolf Ratzka)

Projektas „AŠ ESU ČIA“ sprendžia asmenų su proto/psichikos negalia ir jų artimųjų segregacijos bendruomenėje problemas. Šios problemos turi tiesioginį ryšį su bendruomenės nuostatomis į pažeidžiamas grupes. Kuo didesnė bendruomenės narių vidinė įtampa bendraujant su proto/psichikos negalią turinčiais asmenims ir jų artimaisiais, kuo labiau išreikšta nežinomybė, nežinojimas kaip su jais elgtis, tuo uždariau gyvena pažeidžiamos grupės.

Projekte pažeidžiamos grupės, per tris esminius informacijos pateikimo būdus (matymą, girdėjimą, kalbėjimą), padės bendruomenei pažinti greta esančius narius. MATAU, GIRDŽIU, KALBU - projekto principinės veiklos kryptys, padėsiančios pažeidžiamos grupėms parodyti, kad jos yra ne tik bendruomenės dalis, bet ir aktyviai joje veikia. Projekto rišamoji grandis – BIBLIOTEKA. Bibliotekos koncepcija juntama visose projekto veiklų grandyse – pradedant nuo socialinės fotografijos ciklo iki virtualios informacinės – metodinės bibliotekos sukūrimo pažeidžiamoms grupėms.

Projekto tikslas - sukurtos palankios sąlygos Klaipėdos regiono bendruomenėje, įgalinančios pažeidžiamas grupes aktyviau dalyvauti socialiniame gyvenime.

Naujienos

Socialinės fotografijos paroda ir dialogas su bendruomene
„AŠ ESU ČIA“ Vilniuje


2016 m. balandžio 25 dieną, 15.30 val.
Vilniaus miesto savivaldybės Jaunimo informacijos centre (Konstitucijos pr. 3, I aukštas, Vilnius) kviečiame dalyvauti socialinės fotografijos ir diskusijos su bendruomene “AŠ ESU ČIA“ pristatyme.

Renginyje diskutuosime apie toleranciją, supratingumą, kviesime bendruomenės narius pamatyti ne žmogaus negalią, o patį žmogų. Ištraukas iš mamų, auginančių vaikus su Dauno sindromu, ir vaikų, slaugančių Alzheimerio liga sergančius tėvus, interviu skaitys aktorė Nijolė Sabulytė, meninius etiudus atliks šiuolaikinio šokio šokėja Dovilė Binkauskaitė. Bus pristatytas Neringos ir Vidmanto Girdvainių socialinės fotografijos ciklas „AŠ ESU ČIA“.

Renginį remia Norvegija, Islandija, Lichtenšteinas. Renginį organizuoja VšĮ Socialinių inovacijų studija.

RENGINYS NEMOKAMAS !

Paroda savivaldybėje veiks iki gegužės 25 dienos.